...CO SI UVAŘÍŠ, TO SI I SNÍŠ

Novoroční aspikové srdíčko

30. prosince 2008 v 18:08 | Ajag |  Slané
Suroviny:
2 želatiny na vaječnou tlačenku od Labety
(podle velikosti forny)

1 Moravanka
šunka na plátky
sýr na plátky
bramborový nebo jiný salát
1 masox, ocet, sůl, cukr na dochucení nálevu

Postup:
Scedíme Moravanku a nálev doplníme vodou na 600 ml (množství je na 2 želatiny z Labety). Nálev dochutíme octem, cukrem a solí a podle receptu na obalu uděláme želatinu.
Dno formy si vylijeme silnější vrstvou želatiny a dáme do chladna vytuhnout. Z šunky, sýru nebo salámu si vykrojíme vykrajovačkou na cukroví různé ozdobné tvary. Ze šunky jsem si udělala rolky, které jsem naplnila bramborovým salámem. Na základní vrstvu želatiny naaranžujeme dle fantazie ozdůbky a přidáme několik kousků Moravanky. Jemně zakápneme nebo potřeme štětečkem ať nám ozdoby neplavou. Dáme zase zatuhnout. Teď nalijeme další vrstvičku želatiny a dáme ztuhnout. Celé srdíčko jsem si vyložila naplněnýma rolkama a proložila plátkovým sýrem. Mezery zalijeme želatinou a jemně i na povrchu. Poklademe plátkovým sýrem a zalijeme zbytkem želatiny. Takto připravený dortík dáme dobře ztuhnout nejlépe do druhého dne.

Poznámka:
Moje forma je silikonová a má průměr 22cm a výšku 4cm, želatiny si raději udělejte víc a ze zbytku můžete udělat manželovi bábovičku k večeři.
Želatina z Labety perfektně a dost rychle tuhne. Na zatuhnutí mi stačilo asi 10 minut na balkóně nebo na 5 minut na mrazák.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Nejpopulárnější blogy receptů